KONST / Litografier / Färglitografier 13545006
nr 1354 5006
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografier, 5 st. Interiör "A & BCDEF". Provtryck. Signerad, numrerade, daterad 1972. Oramade lösa blad, 74x58 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 19:40:56
100 kr
150 kr
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt